26 106 sztuk plastikowych nakrętek uzbierali funkcjonariusze i skazani w Zakładzie Karnym w Głubczycach

Od wielu lat w głubczyckiej jednostce prowadzona jest akcja zbierania plastikowych nakrętek typu PET. Biorą w niej udział funkcjonariusze oraz zmotywowani przez wychowawców działu penitencjarnego skazani.

Inicjatywa podejmowana w zakładzie karnym ma na celu wspieranie działalności charytatywnej oraz ekologicznej prowadzonej miedzy innymi przez organizacje pozarządowe. Oddziaływając wychowawczo na osadzonych, wypracowując w nich poczucie obowiązkowości, społecznej wrażliwości na bezradność i cierpienia osób chorych po prostu pomagamy.

Po raz kolejny zebrane nakrętki przekazaliśmy na ręce Prezesa Stowarzyszenia „Tacy Sami” z Głubczyc, Pana Krzysztofa Hajdy.

Tekst: Marcin Dziurny

Zdjęcie : Paweł Indziniak

Generuj pdf
Znajdź nas również na
Serwis Służby Więziennej