Funkcjonariusze i pracownicy Zakładu Karnego w Głubczycach oddali krew w ramach obchodów Święta Dnia Tradycji Służby Więziennej

W dniu 28 stycznia 2026 r. funkcjonariusze oraz pracownicy Zakładu Karnego w Głubczycach wzięli udział w kolejnej akcji honorowego oddawania krwi, która odbyła się w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Raciborzu. Wydarzenie to wpisało się w obchody Święta Dnia Tradycji Służby Więziennej, przypadającego na dzień 8 lutego, i stanowiło wyraz solidarności, odpowiedzialności oraz gotowości niesienia pomocy innym.

W akcji uczestniczyło kilkunastu funkcjonariuszy i pracowników jednostki, którzy po raz kolejny potwierdzili, że idea służby drugiemu człowiekowi jest im szczególnie bliska. Zakład Karny w Głubczycach może poszczycić się dużą liczbą honorowych krwiodawców w swoich szeregach. Co istotne, wśród funkcjonariuszy znajdują się również dawcy komórek macierzystych oraz szpiku kostnego, gotowi nieść bezinteresowną pomoc osobom walczącym o życie i zdrowie.

Akcje krwiodawstwa organizowane przez Zakład Karny w Głubczycach odbywają się cyklicznie i cieszą się dużą popularnością zarówno wśród funkcjonariuszy, jak i pracowników jednostki. Regularne zaangażowanie w tego typu inicjatywy świadczy o wysokim poziomie świadomości społecznej kadry penitencjarnej oraz o trwałym wpisaniu honorowego krwiodawstwa w tradycję Służby Więziennej.

zdjęcia : RCCiK w Raciborzu

tekst: por Marcin Dziurny

Generuj pdf
Znajdź nas również na
Serwis Służby Więziennej