11 listopada br. z udziałem Dyrektora Zakładu Karnego w Głubczycach ppłk Krzysztofa Sitnika pod Pomnikiem Czynu Zbrojnego odbył się uroczysty Apel Poległych, upamiętniający odzyskanie niepodległości przez Polskę.

Uroczystości rozpoczęła Msza Św. w intencji Ojczyzny w kościele parafialnym. Następnie delegacje złożyły wiązanki kwiatów przed pomnikiem Czynu Zbrojnego, gdzie oddano hołd poległym bohaterom. Zaciągnięto wartę honorową, wciągnięto flagę na maszt, odśpiewano hymn państwowy. W spotkaniu uczestniczyli:  władze samorządowe powiatu i gminy, przedstawiciele związków kombatanckich, harcerze  Związku Harcerstwa Polskiego, jak i funkcjonariusze wszystkich formacji mundurowych.

Tekst: por. Marcin Dziurny
Zdjęcia: por. Anna Machi

Generuj pdf
Znajdź nas również na
Serwis Służby Więziennej