Noteć z wizytą za wysokim murem
Wizyta
Mury inowrocławskiej jednostki penitencjarnej odwiedzili zawodnicy, trener oraz prezes Koszykarskiego Stowarzyszenia Koszykówki „Noteć” w Inowrocławiu. Drużyna jest w trakcie 2 sezonu na poziomie I ligi koszykówki mężczyzn. Spotkanie przybliżyło skazanym sylwetki zawodników i trenera oraz bardzo widowiskowej dyscypliny sportu jakim jest koszykówka.
Sportowe życie
Zawodnicy mimo bardzo napiętego grafiku przybyli na spotkanie z osadzonymi. W weekend zagrają ważny mecz, który będzie kolejnym testem na drodze do walki o play-off. Podczas spotkania padło wiele pytań do zawodników i trenera dotyczących tajników kunsztu koszykarskiego, zasad gry i dotychczasowej kariery. Sami zawodnicy chętnie opowiadali o trudach życia zgodnie z duchem sportu, diecie, ciężkich treningach i płacy w sporcie zawodowym.
Współpraca
Drużyna KSK Qemetica Noteć Inowrocław gościła w jednostce po raz kolejny na przełomie kilku ostatnich lat. Wzajemna współpraca między Służbą Więzienną, a lokalną drużyną jest owocna. Zawodnicy i działacze liczą na dalszy doping. Podczas dyskusji padła także deklaracja dotycząca propagowania bardzo widowiskowej dyscypliny jaką niewątpliwie jest koszykówka.
Spotkania dla skazanych ze sportowcami mają bardzo pozytywny wpływ na ich postawę i są motywujące do zmiany prowadzonego stylu życia. Są swego rodzaju lekcjami życia i dają obraz tego jak ważna jest konsekwencja w działaniu, pracowitość i ciężka praca. Sport wielokrotnie udowadniał, że mimo porażek, które często smakują bardzo gorzko warto dążyć do swojego celu.
Spotkanie odbyło się w ramach prowadzonych w jednostce oddziaływań penitencjarnych, działalności Klubu Olimpijczyka „Paragraf” oraz zajęć kulturalno – oświatowych.
Tekst/ zdjęcia: por. Łukasz Lewandowski









