Promocja Służby w gminie Czernikowo
Spotkanie z funkcjonariuszami
W porozumieniu z Urzędem Gminy Czernikowo funkcjonariusze Oddziału Zewnętrznego w Toruniu przeprowadzili spotkanie promujące nabór do Służby Więziennej. Dzięki uprzejmości Urzędu Gminy Czernikowo spotkanie mogło odbyć się w auli Szkoły Muzycznej w Zespole Szkół w Czernikowie. Adresatami spotkania była lokalna społeczność, a w szczególności druhowie Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy. Celem spotkania było przybliżenie lokalnej społeczności służby w jednostkach penitencjarnych. Tego typu inicjatywy pozwalają na rozwianie mitów oraz błędnych przekonań dotyczących funkcjonariuszy Służby Więziennej oraz samych więzień. Ponadto zakłady karne jako miejsca niedostępne budzą zwykle ogromne zainteresowanie i zaciekawienie.
O Służbie Więziennej
O Służbie Więziennej, specyfice pracy w Oddziale Zewnętrznym w Toruniu oraz warunkach, na podstawie których można zostać funkcjonariuszem opowiedziało trzech funkcjonariuszy toruńskiej jednostki penitencjarnej. Ciekawość została więc zaspokojona przez osoby, które służbę w areszcie znają od podszewki. Jak zawsze największe zainteresowanie wzbudziła prezentacja sprzętu ochronnego prezentowanego przez zastępcę kierownika ochrony.
Zostań jednym z nas
Funkcjonariusze w sposób szczególny zachęcali do wstępowania w szeregi Służby Więziennej. Udzielano szczegółowych informacji na temat zasad rekrutacji, warunków pełnienia służby oraz postępowania kwalifikacyjnego. Obecnie trwa procedura kwalifikacyjna dla kandydatów do służby w Służbie Więziennej na terenie podległym Dyrektorowi Okręgowemu Służby Więziennej w Bydgoszczy. W oddziale Zewnętrznym w Toruniu jest wolnych 5 etatów na stanowisku strażnik działu ochrony.
Szczegóły: Ogłoszenie pracy OZ Toruń - Służba Więzienna (sw.gov.pl)
Tekst: por. Krzysztof Spała
Zdjęcia: kpt. Dariusz Bauk









