W okresie przedświątecznym Zakład Karny w Kamińsku odwiedzili harcerze, którzy przynieśli ze sobą Betlejemskie Światełko Pokoju – symbol nadziei, pojednania i dobra.

Harcerze, przekazując światełko funkcjonariuszom podkreślali jego przesłanie – niesienie pokoju, wzajemnego szacunku i solidarności, szczególnie tam, gdzie te wartości są wyjątkowo potrzebne. Chwila wspólnego przekazania płomienia stała się okazją do refleksji nad sensem Świąt Bożego Narodzenia oraz nad możliwością zmiany i budowania dobra mimo trudnych okoliczności.

Budynek administracji Zakładu Karnego w Kamińsku wypełnił się również dźwiękami kolęd w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej w Kandytach. Młodzi artyści zaprezentowali kilka tradycyjnych utworów bożonarodzeniowych, wprowadzając wyjątkową, świąteczną atmosferę. Występ uczniów był wyrazem kultywowania polskich tradycji oraz chęci dzielenia się radością płynącą z okresu Bożego Narodzenia. 

Dyrekcja Zakładu Karnego w Kamińsku podziękowała harcerzom za wizytę oraz kultywowanie pięknej tradycji, a także uczniom i ich opiekunom za przygotowanie występu, podkreślając znaczenie takich inicjatyw w budowaniu więzi z lokalną społecznością.

Betlejemskie Światełko Pokoju oraz wspólne kolędowanie stało się symbolem życzliwości i wzajemnego szacunku, niosąc świąteczne przesłanie nadziei i pokoju.

 

Tekst i zdjęcia: st. chor. Marcin Strzeszewski

 

Generuj pdf
Znajdź nas również na
Serwis Służby Więziennej