Obchody 235. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja
Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą w intencji Ojczyzny, z udziałem przedstawicieli władz samorządowych, służb mundurowych oraz mieszkańców regionu. Następnie poczty sztandarowe i delegacje przemaszerowały na Plac Miast Partnerskich, gdzie odbył się uroczysty apel. Zwieńczeniem tej części obchodów była salwa honorowa oddana przez żołnierzy 22. Karpackiego Batalionu Piechoty Górskiej w Kłodzku.
Okolicznościowe przemówienie wygłosiła Starosta Kłodzki Małgorzata Jędrzejewska-Skrzypczyk, podkreślając znaczenie Konstytucji 3 Maja jako jednego z najważniejszych aktów prawnych w historii Rzeczypospolitej Polskiej oraz symbolu dążeń narodu do wolności i suwerenności.
W dalszej części uroczystości delegacje samorządów, służb mundurowych oraz placówek oświatowych złożyły wiązanki kwiatów pod Pomnikiem Żołnierza Polskiego w Parku Sybiraków, oddając hołd bohaterom narodowym.
Zakład Karny w Kłodzku reprezentował chor. sztab. Michał Smoliński wraz z pocztem sztandarowym. Udział funkcjonariuszy w obchodach stanowi wyraz szacunku dla narodowego dziedzictwa oraz podkreśla zaangażowanie Służby Więziennej w kultywowanie tradycji patriotycznych.









