Walka o lepsze jutro” – spotkanie motywacyjne w ramach programu „Most ku Trzeźwości”
W dniu 23 kwietnia 2026 r. w Zakładzie Karnym w Krzywańcu odbyło się spotkanie edukacyjno-profilaktyczne w ramach programu readaptacji społecznej „Most ku Trzeźwości”. Gościem specjalnym był Krzysztof Stanisław Uliasz- autor książki „Walka o lepsze jutro”.
Walka o lepsze jutro
Spotkanie, które odbyło się w sali widowiskowej było skierowane do skazanych objętych oddziaływaniami terapeutycznymi w warunkach izolacji penitencjarnej. Jego głównym punktem była bezpośrednia rozmowa z autorem, który podzielił się osobistymi doświadczeniami związanymi z pokonywaniem uzależnienia, bezdomności i poczucia odrzucenia.
Uczestnicy aktywnie włączyli się w panel dyskusyjny, zadając liczne pytania dotyczące życiowej drogi zaproszonego gościa. Rozmowy koncentrowały się na poszukiwaniu wewnętrznej siły do walki o lepszą przyszłość, zaprzestaniu krzywdzenia bliskich oraz budowaniu życia w trwałej abstynencji. Dzięki autentycznemu przykładowi, skazani mogli poznać konkretne sposoby radzenia sobie w sytuacjach kryzysowych i wzmocnić wiarę w skuteczność własnych działań.
Przykład, że można się zmienić
W ramach wizyty gość zaprezentował teledysk do utworu „Jutro” oraz przekazał osadzonym egzemplarze swojej książki wraz z pamiątkowymi zakładkami. Miał również okazję zapoznać się z funkcjonowaniem oddziałów terapeutycznych oraz porozmawiać z kadrą prowadzącą oddziaływania.
Tego typu inicjatywy stanowią istotny element readaptacji, pokazując osadzonym, że powrót do społeczeństwa i wyjście z nałogu, choć wymagające, są możliwe do zrealizowania.
Dziękujemy Krzysztofowi Uliasz za szczerość i odwagę w dzieleniu się swoimi doświadczeniami życiowymi.
Tekst: mjr Agnieszka Skowrońska, kpt. Piotr Hamera
Zdjęcia: mjr Agnieszka Skowrońska









