W dniu 22.08.2025r., w Oddziale Zewnętrznego w Moszczańcu odbyło się kolejne już spotkanie skazanych z członkami Chrześcijańskiego Klubu Motocyklowego Boanerges

Po raz trzeci na terenie moszczanieckiego więzienia gościliśmy członków klubu motocyklowego Boanerges. Od ostatniej wizyty minął równo rok, jednak w tym czasie pozytywne przesłanie z jakim przyjechali na swych jednośladach nie straciło na aktualności. Osadzeni uczestniczący w wydarzeniu – głównie zaangażowani aktualnie w terapię dla uzależnionych prowadzony przez kadrę terapeutyczną Oddziału Terapeutycznego - mieli okazję zobaczyć ludzi z pasją, którzy znaleźli swój sposób na poradzenie sobie z trudnymi emocjami i doświadczeniami życiowymi. Swoją postawą nasi zmotoryzowani goście pokazują, że pomimo pokus - nadużywania alkoholu czy narkotyków - można żyć w zgodzie z porządkiem prawnym i zasadami współżycia społecznego. Boanerges czyli zgodnie z Mk 3:17 BWP „synowie gromu” przekazali uczestnikom spotkania także to jak ważne są bezpieczne – czyli przede wszystkim trzeźwe zachowania na drodze. Wizyta motocyklistów nie mogła odbyć się bez umożliwienia osadzonym zapoznania się z motocyklami. Z zachowaniem zasad bezpieczeństwa skazani zainteresowani motoryzacją mogli z bliska przyjrzeć się ze szczegółom technicznym jednośladów. Wszyscy chętni otrzymali też Biblię Motocyklisty.

Tekst: mjr Grzegorz Oleniacz

Zdjęcia: ppor. Natalia Rembacka

Generuj pdf
Znajdź nas również na
Serwis Służby Więziennej