Dzień Ziemi 2026
Założeniem niniejszego przedsięwzięcia była nie tylko poprawa estetyki otoczenia, lecz promocja idei społecznych dotyczących odpowiedzialności za środowisko, jak również nabieranie praktyk dotyczących zakresu recyklingu oraz utrzymywania porządku w przestrzeni publicznej.
Osadzeni z nyskiej jednostki penitencjarnej w ramach programu resocjalizacyjnego "Agitator turystyki" przeszli drogę prowadzącą poprzez brzeg koryta rzeki Nysy Kłodzkiej, aż po teren parku miejskiego, podczas której udało im się posprzątać znaczne ilości zanieczyszczeń pozostawionych w tych rejonach czym przyczynili się do zachowania ładu i porządku w naszym mieście.
Akcja ta jest niezmiernie ważna z punktu widzenia procesu wtórnej socjalizacji, którą przechodzą osoby pozbawione wolności w naszej jednostce. Kształtuje to w nich postawy prospołeczne oraz potrzebę dbania o czyste środowisko, jak również szerzy ideę konieczności zachowania porządku w przestrzeni publicznej.
Tekst: ppor. Łukasz Pryga
Zdjęcia: mł. chor. Agnieszka Wilisowska - Bielak









