Zakład Karny w Nysie dołożył swoją cegiełkę do Kiermaszu Bożonarodzeniowego, który odbył się 7 grudnia 2025r., w Racławicach Śląskich.

Tym razem cały dochód przekazany będzie dla 16-letniej Emilki Chwastyk z Głuchołaz, która walczy z nowotworem.

Inicjatywa spotkała się ze sporym odzewem i wsparciem funkcjonariuszy Zakładu Karnego w Nysie oraz lokalnej społeczności. Rękodzieła wykonane podczas realizacji warsztatów resocjalizacyjnych z osadzonymi w nyskiej jednostce t.j. mydełka, świeczki, maskotki handmade oraz ozdoby z drewna w całości przekazane zostały na ten szczytny cel.

Osadzeni bardzo chętnie angażują się w różne inicjatywy organizowane w nyskiej jednostce. Pomimo, że są za murami, pokazujemy że można pomagać i wspierać chorych i potrzebujących. Zaangażowanie osadzonych Zakładu Karnego w Nysie w działalność charytatywną pełni podwójną rolę. Z jednej strony przynosi realną pomoc potrzebującym, z drugiej zaś stanowi ważne narzędzie resocjalizacji, kształtując postawy prospołeczne, empatię i poczucie odpowiedzialności. Takie działania potwierdzają, że pomoc innym może być skuteczną drogą do zmiany i budowania wartościowego powrotu do społeczeństwa po odbyciu kary.

tekst i zdjęcia: mł. chor. Agnieszka Wilisowska-Bielak 

Generuj pdf
Znajdź nas również na
Serwis Służby Więziennej