W dniu 30.03.2026 odbyło się spotkanie kadry Zakładu Karnego w Nysie z Panią mjr Dorotą Kodzik - Prezes Zarządu Fundacji na Rzecz Pomocy Funkcjonariuszom Służby Więziennej Andrzej.

Podczas  spotkania przybliżono funkcjonariuszom nyskiej jednostki działalność i misję Fundacji "Andrzej", a mianowicie prowadzenie wszechstronnej działalności na rzecz pomocy funkcjonariuszom Służby Więziennej oraz jej pracowników. Prelegentka przedstawiła genezę powstania Fundacji Andrzej oraz zakres niesionej przez nią pomocy. Podkreśliła, iż każdy funkcjonariusz, pracownik, czy też emeryt lub rencista, który zwróci się o pomoc do Fundacji, otrzyma ją.

Pani Prezes zwróciła również uwagę, że każdy ma realny wpływ na pomoc poszkodowanym w wyniku chorób, nieszczęśliwych wypadków, czy też klęsk żywiołowych, zmieniając lub ratując ich życie.

Link do pomagania: https://fundacjaandrzej.org/wspieraj/

Tekst i zdjęcia: ppor. Łukasz Pryga 

Generuj pdf
Znajdź nas również na
Serwis Służby Więziennej