W Nysie w dniu 2 maja br., odbyły się uroczyste Gminne Obchody Dnia Strażaka, które zgromadziły strażaków ochotników, przedstawicieli władz samorządowych, służb mundurowych oraz mieszkańców regionu. 

W wydarzeniu uczestniczył również dyrektor mjr Radosław Maczuga, podkreślając swoim udziałem znaczenie i rangę tego święta.

Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą w intencji strażaków OSP Gminy Nysa, odprawioną przy Bazylice w Nysie. 

W nabożeństwie wzięły udział poczty sztandarowe oraz orkiestra dęta, co nadało wydarzeniu wyjątkowo podniosły charakter.

Po części religijnej odbyła się oficjalna zbiórka. Wspólnie odśpiewano hymn państwowy, wysłuchano okolicznościowych przemówień, a także wręczono medale i odznaczenia dla zasłużonych druhów. Był to moment szczególnego uznania dla ich odwagi, poświęcenia i codziennej gotowości do niesienia pomocy.

Jednym z najważniejszych punktów obchodów było uroczyste przekazanie nowych samochodów ratowniczo-gaśniczych dla jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu Gminy Nysa. Nowy sprzęt znacząco wzmocni możliwości operacyjne strażaków i przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa mieszkańców.

Dzień Strażaka to szczególna okazja, by wyrazić wdzięczność wszystkim strażakom za ich trud, odwagę i bezinteresowną służbę na rzecz drugiego człowieka.

 

Tekst: mł. chor Agnieszka Wilisowska-Bielak 

Zdjęcia: Miasto i Gmina Nysa 

Generuj pdf
Znajdź nas również na
Serwis Służby Więziennej