Wielkanoc w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Opolu
W okresie poprzedzającym Święta Wielkanocne, dokładnie w dniu 2 kwietnia 2026 roku funkcjonariusze naszej jednostki odwiedzili Oddział Psychiatrii oraz Oddział Neurologii dla Dzieci i Młodzieży Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. św. Jadwigi w Opolu. Wizyta ta była wyjątkową okazją do przekazania wsparcia najmłodszym pacjentom, którzy świąteczny czas spędzają z dala od swoich domów. W ramach realizowanych w jednostce programów resocjalizacyjnych „Razem dla potrzebujących” oraz „Artystyczny Ruch”, osadzeni przygotowali 42 ręcznie wykonane poduszki. Każda z nich to nie tylko efekt pracy, ale przede wszystkim wyraz zaangażowania, empatii i chęci niesienia pomocy drugiemu człowiekowi. Poduszki zostały przekazane dzieciom jako wielkanocne upominki – symbol troski, pamięci oraz życzeń szybkiego powrotu do zdrowia. Mamy nadzieję, że choć w niewielkim stopniu przyczynią się one do wywołania uśmiechu na twarzach młodych pacjentów i umilą im trudny czas hospitalizacji. Tego rodzaju inicjatywy pokazują, że proces resocjalizacji może przynosić realne, pozytywne efekty, a działania osadzonych, pod nadzorem funkcjonariuszy naszej formacji, mają ogromną wartość społeczną.
Tekst: ppor. Łukasz Pryga
Zdjęcia: mł. chor. Agnieszka Wilisowska - Bielak









