Obchody Święta Konstytucji 3 Maja stanowią jedno z najważniejszych wydarzeń w kalendarzu państwowym, będąc wyrazem szacunku dla historii, tradycji oraz wartości, na których opiera się Rzeczpospolita Polska

 

W uroczystościach w Opolu Lubelskim nie mogło zabraknąć funkcjonariuszy Służby Więziennej , którzy swoją obecnością podkreślili rangę tego doniosłego dnia.

W obchodach uczestniczył Dyrektor Zakładu Karnego w Opolu Lubelskim kpt. Tomasz Sowa w asyście mł. chor. Kingi Bartkowiak, którego obecność była wyrazem przywiązania do patriotycznych wartości oraz troski o pielęgnowanie narodowej tożsamości. Szczególne miejsce zajmował również poczet sztandarowy, który godnie reprezentował formację, nadając uroczystości podniosły i ceremonialny charakter. Sztandar, jako symbol honoru, tradycji i służby Ojczyźnie, przypominał o ciągłości pokoleń oraz odpowiedzialności za przyszłość.

Święta 3 Maja to nie tylko wyraz pamięci o uchwaleniu pierwszej konstytucji w Europie, ale także manifestacja wartości takich jak wolność, solidarność i poszanowanie prawa.

 

tekst: por. Sylwia Smaga

foto: st. szer. Oliwia Rola

Generuj pdf
Znajdź nas również na
Serwis Służby Więziennej