Powołanie Dyrektora Zakładu Karnego w Płock
W dniu 5 lutego 2026 r. decyzją Dyrektora Generalnego Służby Więziennej, płk Renaty Niziołek, na stanowisko Dyrektora Zakładu Karnego w Płocku został powołany kpt. Paweł Kozieł.
Podczas uroczystości w Zakładzie Karnym w Płocku odbyło się oficjalne przejęcie obowiązków Dyrektora jednostki penitencjarnej. W wydarzeniu uczestniczyli: Dyrektor Okręgowy Okręgu Warszawskiego Służby Więziennej, przedstawiciele kadry kierowniczej. Uroczystość miała charakter oficjalny i podkreślała wagę kontynuacji standardów służby oraz dobrej współpracy w jednostce.
Nowo powołany Dyrektor, kpt. Paweł Kozieł, posiada wieloletnie doświadczenie na stanowisku kierownikia Działu Ochrony, specjalisty w Okręgowym Inspektoracie Służby Więziennej, w ostatnim czasie pełnil funkcję zastępcy Dyrektora Aresztu Śledczego Warszawa- Grochów. Jego doświadczenie w zarządzaniu strukturami ochrony i znajomość procesów penitencjarnych stanowi solidną podstawę do kierowania Zakładem Karnym w Płocku.
Podczas uroczystości Pani Dyrektor Okręgowego Inspektoratatu Służby Więziennej w Warszawie ppłk Iwona Ossowska, podziękowała funkcjonariuszom i pracownikom jednostki za dotychczasową pracę, zaangażowanie i profesjonalizm.
Nowy Dyrektor kpt. Paweł Kozieł zadeklarował kontynuowanie wypracowanych standardów, rozwijanie dobrych praktyk w jednostce oraz dbanie o dalszy rozwój Zakładu Karnego w Płocku. Podkreślił znaczenie współpracy, bezpieczeństwa i efektywności działań służbowych, ukierunkowanych na utrzymanie najwyższych standardów funkcjonowania.









