W Zakładzie Karnym w Przemyślu oraz w Oddziale Zewnętrznym w Medyce trwają kolejne działania w ramach projektu wspieranego przez Fundusze Europejskie Rozwoju Społecznego 2021–2027 (FERS).

Tym razem realizowane są grupowe zajęcia aktywizacji zawodowej prowadzone przez  pracownika podmiotu zewnętrznego, w których uczestniczy  20 osadzonych.
Celem zajęć aktywizacyjnych jest rozwój kompetencji niezbędnych na rynku pracy oraz poprawa funkcjonowania społecznego uczestników projektu. Od początku realizacji projektu w Zakładzie Karnym w Przemyślu oraz w Oddziale Zewnętrznym w Medyce z indywidualnych spotkań z doradcą zawodowym oraz z grupowych zajęć aktywizacyjnych skorzystało 130 osadzonych. 

Program jest realizowany w ramach działań Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej. Szczegółowe informacje na temat projektu można znaleźć na stronie: www.rozwojspoleczny.gov.pl

#FunduszeUE

#FunduszeEuropejskie

Tekst i zdjęcia: mjr Piotr Pijanowski

 

Generuj pdf
Znajdź nas również na
Serwis Służby Więziennej