Aktywizacja zawodowa osadzonych w ramach FERS
Tym razem realizowane są grupowe zajęcia aktywizacji zawodowej prowadzone przez pracownika podmiotu zewnętrznego, w których uczestniczy 20 osadzonych.
Celem zajęć aktywizacyjnych jest rozwój kompetencji niezbędnych na rynku pracy oraz poprawa funkcjonowania społecznego uczestników projektu. Od początku realizacji projektu w Zakładzie Karnym w Przemyślu oraz w Oddziale Zewnętrznym w Medyce z indywidualnych spotkań z doradcą zawodowym oraz z grupowych zajęć aktywizacyjnych skorzystało 130 osadzonych.
Program jest realizowany w ramach działań Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej. Szczegółowe informacje na temat projektu można znaleźć na stronie: www.rozwojspoleczny.gov.pl
#FunduszeUE
#FunduszeEuropejskie
Tekst i zdjęcia: mjr Piotr Pijanowski









