26 listopada 2025 roku w Zakładzie Karnym w Sieradzu odbyła się uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

W związku z obchodami Narodowego Święta Niepodległości por. Piotr Lewandowski, Zastępca Dyrektora Zakladu Karnego w Sieradzu wręczył funkcjonariuszom  sieradzkiej jednostki akty nadania wyższych stopni służbowych. Poza awansami Dyrektor wręczył także odznaki „Za Zasługi dla Więziennictwa”. 

Podczas uroczystości 38 funkcjonariuszy jednostki otrzymało awanse na wyższe stopnie służbowe, w tym 4 awansowało w korpusie oficerskim, 3 w korpusie chorążych, 16 w korpusie podoficerskim oraz 15 w korpusie szeregowych. Jeden funkcjonariusz Zakładu Karnego w Sieradzu oraz Komendant Komendy Powiatowej Policji w Sieradzu insp. Piotr Bielewski otrzymali odznaki „Za Zasługi dla Więziennictwa”. 

Zastępca Dyrektora Zakładu Karnego w Sieradzu w imieniu swoim i Dyrekotra Zakładu Karnego w Sieradzu pplk. Piotra Chlebicz, wyraził wdzięczność za wyniki pracy osiągane przez awansowanych i odznaczonych funkcjonariuszy oraz podkreślił wkład, który wnoszą w budowanie pozytywnego wizerunku Służby Więziennej. Ponadto w imieniu płk Małgorzaty Banasiak - Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Łodzi, przekazał gratulacje i podziękowania za zaangażowanie, profesjonalizm i codzienną służbę na rzecz wspólnego bezpieczeństwa.

 

Składamy serdeczne gratulacje wszystkim odznaczonym i awansowanym.

 

https://www.sw.gov.pl/galeria/awanse-i-odznaczenia-z-okazji-narodowego-swieta-niepodleglosci-

 

zdjęcia, teskt: ppor. Sylwia Kulawiecka rzecznik prasowy Dyrektora Zakładu Karnego w Sieradzu

Generuj pdf
Znajdź nas również na
Serwis Służby Więziennej