Zajęcia kulturalno-oświatowe w lesie, połączone ze zwiedzaniem i poznawaniem przyrody, to forma aktywnego wypoczynku i edukacji, która łączy w sobie elementy nauki, rekreacji i przeżyć estetycznych.

W ramach zajęć kulturalno-oświatowych, osadzeni z Zakładu Karnego w Sieradzu uczestniczyli w wycieczce historyczno-edukacyjnej po terenie Sieradza. Mieli mozliwość odwiedzić miejsca pamięci narodowej czy zwiedzić zabytki miasta Sieradza. 

 

Zajęcia poza jednostką mają na celu:

przeciwdziałanie izolacji społecznej osadzonych,

kształtowanie pozytywnych postaw i wartości,

pokazanie alternatywnych form spędzania wolnego czasu,

przygotowanie do życia w społeczeństwie po zakończeniu kary.

45449510_1470566843046524_945246319583166464_n.jpg

 

https://sw.gov.pl/galeria/jesienne-zajecia-kulturalno-oswiatowe

zdjęcia, teskt: ppor.Sylwia Kulawiecka

Generuj pdf
Znajdź nas również na
Serwis Służby Więziennej