JESIENNE ZAJĘCIA KULTURALNO-OŚWIATOWE
Zajęcia kulturalno-oświatowe w lesie, połączone ze zwiedzaniem i poznawaniem przyrody, to forma aktywnego wypoczynku i edukacji, która łączy w sobie elementy nauki, rekreacji i przeżyć estetycznych.
W ramach zajęć kulturalno-oświatowych, osadzeni z Zakładu Karnego w Sieradzu uczestniczyli w wycieczce historyczno-edukacyjnej po terenie Sieradza. Mieli mozliwość odwiedzić miejsca pamięci narodowej czy zwiedzić zabytki miasta Sieradza.
Zajęcia poza jednostką mają na celu:
przeciwdziałanie izolacji społecznej osadzonych,
kształtowanie pozytywnych postaw i wartości,
pokazanie alternatywnych form spędzania wolnego czasu,
przygotowanie do życia w społeczeństwie po zakończeniu kary.

https://sw.gov.pl/galeria/jesienne-zajecia-kulturalno-oswiatowe
zdjęcia, teskt: ppor.Sylwia Kulawiecka









