22 października 2025 roku ppłk Piotr Chlebicz, Dyrektor Zakładu Karnego w Sieradzu, podpisał porozumienie o współpracy z  Miejskim Przedsiębiorstwem Komunikacyjnym, reprezentowanym przez Prezesa Zarządu Arkadiusza Podsiadłego.

Dnia 22.10.2025 r. odbyło się spotkanie Dyrektora Zakładu Karnego w Sieradzu ppłk. Piotra Chlebicza z przedstawicielem Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Sieradzu, dotyczące nawiązania współpracy w ramach programu resocjalizacyjnego skierowanego do osadzonych przygotowujących się do opuszczenia jednostki penitencjarnej.

 

Celem porozumienia jest wspieranie procesu readaptacji społecznej i zawodowej osób kończących odbywanie kary pozbawienia wolności, poprzez umożliwienie im zdobycia praktycznych umiejętności, rozwijania kompetencji społecznych oraz przygotowania do samodzielnego funkcjonowania w życiu codziennym.

 

W ramach współpracy ustalono:

organizowanie spotkań informacyjnych z przedstawicielami MPK dotyczących możliwości zatrudnienia oraz zasad funkcjonowania transportu publicznego,

prowadzenie warsztatów z zakresu etyki pracy, odpowiedzialności zawodowej i współpracy w zespole,

zajęcia praktyczne dotyczące korzystania z komunikacji miejskiej, w tym nauka obsługi biletomatów, zakupu biletów w różnych formach (papierowej i elektronicznej), korzystania z aplikacji mobilnych MPK oraz sprawdzania rozkładów jazdy i planowania przejazdów,

wspólne działania na rzecz promowania idei resocjalizacji i reintegracji społecznej.

 

Porozumienie ma charakter edukacyjno-społeczny i stanowi istotny element programu resocjalizacyjnego, którego celem jest wyposażenie osadzonych w praktyczne kompetencje  niezbędne do funkcjonowania po opuszczeniu zakładu karnego, w szczególności osadzonych odbywających długoterminowe kary pozbawienia wolności.

 

MPK.jpg

 

tekst, zdjęcia: ppor. Sylwia Kulawiecka

 

Generuj pdf
Znajdź nas również na
Serwis Służby Więziennej