SPOTKANIE PROFILAKTYCZNE STUDENTÓW Z KALISZA
W ramach zajęć profilaktyczno-zawodoznawczych studenci mieli okazję poznać specyfikę pracy w Służbie Więziennej, dowiedzieć się więcej o zasadach bezpieczeństwa oraz porozmawiać o odpowiedzialności prawnej nieletnich i konsekwencjach podejmowania ryzykownych decyzji. Była także okazję przekonać się jak wyglądają m.in. place spacerowe, świetlice, oddziały mieszkalne czy cele mieszkalne. Zostali także zapoznani z kryteriami naboru do Służby Więziennej.
Grupa aktywnie uczestniczyła w spotkaniu, zadając wiele ciekawych pytań i z zainteresowaniem poznając realia służby. To cenna lekcja, która nie tylko przybliżyła im zawód funkcjonariusza, ale również uwrażliwiła na ważne kwestie związane z bezpieczeństwem i odpowiedzialnością.
zdjęcia, tekst: ppor. Sylwia Kulawiecka









