ŚWIĄTECZNY POPLON W ZAKŁADZIE KARNYM W SIERADZU
Sieradzka jednostka penitencjarna kontynuuje tradycję przedświątecznych spotkań osadzonych i ich rodzin z przedstawicielami organizacji promujących życie w abstynencji, walkę z uzależnieniami, życie w zgodzie z normami społeczno-prawnymi. Jak co roku, do podobnego spotkania doszło na terenie świetlicy centralnej zakładu. W jego trakcie kapelan sieradzkiego więzienia odprawił Mszę Świętą. Następnie zgromadzeni mogli połamać się opłatkiem i uczestniczyć w okolicznościowym spotkaniu w ramach samopomocowej grupy wsparcia POPLON, by na koniec złożyć sobie świąteczne życzenia, wśród których prócz zdrowia i pomyślności, często przewijały się życzenia wytrwałości w trzeźwym życiu.
Od wielu lat sieradzka jednostka współpracuje ze Stowarzyszeniem POPLON w prowadzeniu oddziaływań resocjalizacyjnych. Na terenie sieradzkiego zakładu prowadzone są cykliczne spotkania osadzonych z przedstawicielami stowarzyszenia, wolontariatu, specjalistami z różnych dziedzin życia. Głównym zadaniem prowadzonych przez grupę oddziaływań jest przeciwdziałanie uzależnieniom oraz patologiom społecznym, promowanie zdrowego i opartego na uczciwości stylu życia, poszukiwanie rozwiązań problemów i wsparcie w trudnościach.

zdjęcia, tekst: ppor. Sylwia Kulawiecka Rzecznik prasowy Dyrekotra Zakładu Karnego w Sieradzu









