Uczniowie z II Liceum Ogólnokształcące im. Janusza Korczaka w Wieluniu z wizytą w Zakładzie Karnym w Sieradzu.
Grupa uczniów z II Liceum Ogólnokształcące im. Janusza Korczaka dziś wzięła udział w zajęciach edukacyjno-profilaktycznych. Podczas wizytacji kadra pionu penitencjarnego i ochronnego zapoznała gości z infrastrukturą jednostki oraz codziennością osób przebywających za murem. Młodzież została zaznajomiona ze strukturą organizacyjną Służby Więziennej, specyfiką pracy w tej formacji oraz jej misją i zadaniami jak również ze specyfiką tutejszego zakładu. Licealiści dowiedzieli się także jakie są konsekwencje łamania prawa i jak wygląda pobyt osób pozbawionych wolności w więzieniu. Uczniowie mieli także okazję przekonać się jak wyglądają m.in. place spacerowe, świetlice, oddziały mieszkalne czy cele mieszkalne. Zostali także zapoznani z kryteriami naboru do Służby Więziennej.

zdjęcia, tekst: ppor. Sylwia Kulawiecka









