W Zakładzie Karnym w Sieradzu odbyły się zajęcia edukacyjno-profilaktyczne dla uczniów z II Liceum Ogólnokształcące im. Janusza Korczaka w Wieluni

Grupa uczniów z II Liceum Ogólnokształcące im. Janusza Korczaka  dziś wzięła udział w zajęciach edukacyjno-profilaktycznych. Podczas wizytacji kadra pionu penitencjarnego i ochronnego zapoznała gości z infrastrukturą jednostki oraz codziennością osób przebywających za murem. Młodzież została zaznajomiona ze strukturą organizacyjną Służby Więziennej, specyfiką pracy w tej formacji oraz jej misją i zadaniami jak również ze specyfiką tutejszego zakładu. Licealiści dowiedzieli się także jakie są konsekwencje łamania prawa i jak wygląda pobyt osób pozbawionych wolności w więzieniu. Uczniowie mieli także okazję przekonać się jak wyglądają m.in. place spacerowe, świetlice, oddziały mieszkalne czy cele mieszkalne. Zostali także zapoznani z kryteriami naboru do Służby Więziennej.

472844813_1064971648761405_2043541173540537034_n.jpg

zdjęcia, tekst: ppor. Sylwia Kulawiecka

Generuj pdf
Znajdź nas również na
Serwis Służby Więziennej