WIZYTA STUDENTÓW NA TERENIE SIERADZKIEJ JEDNOSTKI

Podczas spotkania kadra penitencjarna zapoznała studentów z infrastrukturą jednostki oraz codziennością osób przebywających za murem. Młodzież została zaznajomiona ze strukturą organizacyjną Służby Więziennej, specyfiką pracy w tej formacji oraz jej misją i zadaniami jak również ze specyfiką tutejszego zakładu. Funkcjonariusze opowiedzieli o swojej codziennej służbie, o wyzwaniach i sukcesach. Odpowiadano także na pytania stawiane przez uczniów, mających świadomość jak trudną jest służba w Służbie Więziennej. W czasie spotkania uczniowie mogli skonfrontować swoje wyobrażenia na temat funkcjonowania więzienia z rzeczywistością. Możliwe było to poprzez zapoznanie ich z najważniejszymi zapisami prawa regulującymi sposób wykonywania kary pozbawienia wolności oraz tymczasowego aresztowania, a także pokazanie praktycznego ich zastosowania.
Studenci zostali także zapoznani z kryteriami naboru do Służby Więziennej.

zdjęcia, tekst: ppor. Sylwia Kulawiecka









