W dniu 12 maja br. naszą jednostkę odwiedzili studenci z Uniwersytetu Ignatianum w Krakowie.

Grupa dwunastu studentów z kierunku “Pedagogika Resocjalizacyjna” zapoznała się dziś ze strukturą jednostki oraz przepisami regulującymi funkcjonowanie zakładu typu półotwartego i otwartego, dla skazanych odbywających karę po raz pierwszy.

Ponadto naszym gościom przedstawiono także formy oddziaływań wobec osób pozbawionych wolności, ukierunkowanych na korekcję deficytów, które spowodowały konflikt z prawem.

Przyszłym absolwentom przedstawiono również zasady rekrutacji do naszej formacji oraz omówiono możliwość podjęcia służby w poszczególnych jej pionach.

Tekst: chor. Tomasz Starzykiewicz

Zdjęcie: mł. chor. Bartłomiej Szpiega

Generuj pdf
Znajdź nas również na
Serwis Służby Więziennej