Funkcjonariusze zamojskiej jednostki penitencjarnej wzięli udział w dwóch charytatywnych turniejach halowej piłki nożnej zorganizowanych w Zamościu i Tomaszowie Lubelskim.

Jeden cel

W turniejach na hali spotkali się przedstawiciele różnych formacji mundurowych: Państwowa Straż Pożarna, Wojsko, Straż Graniczna, Policja i Służba Więzienna. Nadrzędnym celem rywalizacji w Zamościu była zbiórka środków finansowych na potrzeby leczenia Tomka Janowskiego. Turniej w Tomaszowie Lubelskim to zbiórka dobrowolnych datków przeznaczona dla podopiecznego Fundacji Parasol Roztocza. Podczas rywalizacji organizatorzy podkreślali, że turnieje mają być nie tylko sportowym wydarzeniem, ale przede wszystkim wyrazem solidarności i wsparcia dla osób walczących o zdrowie.

Otwarci na pomaganie

Zamojscy funkcjonariusze Służby Więziennej kolejny raz nie przeszli obojętnie obok tych, którzy potrzebują wsparcia drugiego człowieka. Wzięli udział w wydarzeniach reprezentując zamojską jednostkę penitencjarną w czasie wolnym od służby jako zawodnicy oraz sędziowie. Podczas zdrowej rywalizacji opartej na zasadach fair play w zamojskim turnieju drużyna zakładu karnego otarła się o podium zajmując czwarte miejsce. Podczas turnieju w Tomaszowie Lubelskim zamojscy więziennicy zajęli I miejsce Ligi Charlie. Ponadto dwóch zamojskich funkcjonariuszy otrzymało wyróżniania najlepszego zawodnika i najlepszego bramkarza zawodów – Gratulujemy.

To wyjątkowe wydarzenie miało na celu również promocję zdrowego stylu życia, zdrowej rywalizacji i integracji środowiskowej. Turnieje pokazały, że wspólne działanie na rzecz dobra innych przynosi korzyści wszystkim zaangażowanym, wzmacniając poczucie wspólnoty i solidarności.

Autor: mjr Jarosław Małecki

Zdjęcia: organizatorzy turnieju

Generuj pdf
Znajdź nas również na
Serwis Służby Więziennej