W dniu 24 kwietnia, w hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lubaniu odbył się wyjątkowy Turniej Piłki Siatkowej. W wydarzeniu udział wzięło sześć drużyn reprezentujących służby mundurowe, dając przykład sportowej rywalizacji, integracji środowisk oraz budowania pozytywnych relacji społecznych.

W turnieju głównym udział wzięły drużyny z:

• Aresztu Śledczego w Jeleniej Górze

• Zakładu Karnego w Zarębie

• Państwowej Straży Pożarnej w Lubaniu

• Nadleśnictwa Świeradów-Zdrój

• Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu

• Ochotnicze Straże Pożarne

Rywalizacja przebiegała w sportowej atmosferze, a mecze były zacięte i pełne emocji.

Puchar Dyrektora Zakładu Karnego w Zarębie trafił do drużyny Ochotniczych Straży Pożarnych, która wykazała się nie tylko doświadczeniem, ale i znakomitą grą zespołową. Drugie miejsce zajęła waleczna drużyna gospodarzy Zakładu Karnego w Zarębie, a na trzecim stopniu podium uplasowała się reprezentacja Państwowej Straży Pożarnej w Lubaniu.

Tytuł najlepszego zawodnika turnieju wywalczył reprezentant Zakładu Karnego w Zarębie Marcin Sochaj.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania Panu Burmistrzowi Grzegorzowi Wieczorkowi za pomoc w organizacji zawodów.

Szczególne podziękowania kierujemy również do Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Funkcjonariuszy i Pracowników przy Zakładzie Karnym w Zarębie oraz kontrahentów: Jan&Mar,
PW Company i TMB Polska, którzy okazali swoje wsparcie, umożliwiając realizację tego wydarzenia na tak wysokim poziomie.

Turniej pokazał, że sport to nie tylko rywalizacja, ale również doskonała okazja do integracji i budowania wspólnoty – zarówno wśród służb, jak i lokalnego społeczeństwa.

 

Tekst: st. chor. Agata Kukuryk

Zdjęcia: st. chor. Agata Kukuryk, mł. chor. Damian Kościen

Generuj pdf
Znajdź nas również na
Serwis Służby Więziennej