Wiosenne Targi Pracy
Dla młodzieży
Funkcjonariusze podczas targów pracy przedstawiali informacje dotyczące procesu rekrutacji, wymagań stawianych kandydatom oraz przebiegu szkoleń i doskonalenia zawodowego. Zainteresowani mogli się dowiedzieć jakie codzienne zadania realizują funkcjonariusze oraz jak wygląda struktura działów w zakładzie karnym. Udział Służby Więziennej w targach pracy staje się coraz ważniejszym elementem promocji służby, dotarcie do jak największej liczby odbiorców i budowania pozytywnego wizerunku formacji w społeczeństwie.
Dla kontrahentów
Targi były również okazją do nawiązania kontaktów i rozmów z kontrahentami, którzy potrzebują nowych pracowników. Przedstawienie korzyści wynikających z zatrudnienia osadzonych interesowało przedstawicieli kontrahentów, co pozwala mieć nadzieję na pozyskanie nowych miejsc pracy dla osadzonych. Praca odgrywa niezwykle istotną rolę w procesie resocjalizacji osób pozbawionych wolności. Jest skutecznym narzędziem wychowawczym, które sprzyja kształtowaniu odpowiedzialności, samodyscypliny oraz umiejętności funkcjonowania w społeczeństwie zgodnie z obowiązującymi normami. Oprócz wymiaru resocjalizacyjnego, zatrudnienie przynosi również korzyści ekonomiczne dla osadzonych, którzy mogą z zarobionych pieniędzy spłacać swoje zadłużenia lub pomagać najbliższym.
Zatrudnienie osadzonych może stanowić stabilne i efektywne rozwiązania kadrowe przy jednoczesnej optymalizacji wydatków i budowaniu wizerunku kontrahenta jako odpowiedzialnego społecznie.
Tekst/ zdjęcia: kpt. Konrad Górski









