W oddziale terapeutycznym dla skazanych uzależnionych Zakładu Karnego we Wronkach odbył się niezwykły koncert profilaktyczny Fundacja SNAP- Stop Narkomanii, Alkoholizmowi, Przemocy. W spotkaniu uczestniczyły aż 54 osoby pozbawione wolności!

Celem spotkania była nie tylko edukacja ale także wsparcie równolegle prowadzonych oddziaływań terapeutycznych. Dzielenie się przez artystkę osobistymi doświadczeniami i historią własnej przemiany pozwala uwierzyć, że w każdym momencie życia można podjąć dobre dla siebie decyzję, odnaleźć motywację do zmiany. Muzyka ma niesamowitą moc, a w połączeniu z autentycznym świadectwem pomaga chociaż na chwilę zapomnieć o trudach codzienności i z optymizmem spojrzeć w przyszłość.

Cykliczna współpraca pozwoliła kolejnej grupie osób pozbawionych wolności uczestniczyć nie tylko w koncercie, ale także w rozmowach dotyczących wyborów życiowych i przezwyciężania trudności.

 

Dziękujemy Fundacji SNAP za owocną współpracę i kolejne, pełne inspiracji spotkanie, które może przyczynić się do podjęcia realnych działań osób pozbawiony wolności!

 

Tekst: mł.chor. Weronika Ruta

Zdjęcia: por. Agnieszka Kowalska

Generuj pdf
Znajdź nas również na
Serwis Służby Więziennej