Mając na uwadze ogłoszenie na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii oraz w związku z koniecznością podjęcia działań zapobiegawczych, w celu unieszkodliwienia źródeł zakażenia i przecięcia dróg szerzenia się choroby zakaźnej COVID-19 (wywołanej przez koronawirus SARS-Cov-2), oraz mając na uwadze zalecenia Głównego Inspektora Sanitarnego, administracja jednostki penitencjarnej informuje, że na podstawie Zarządzenia Nr 83/2020 Dyrektora Zakładu Karnego w Zabrzu z dnia 23 października 2020 r. w sprawie działań przeciwepidemicznych i zapobiegawczych w celu unieszkodliwienia źródeł zakażenia i przecięcia dróg szerzenia się wirusa COVID-19 (SARS-CoV-2) wstrzymuje od dnia 24.10.2020 r. od godz. 6:00 w Zakładzie Karnym w Zabrzu:

- zatrudnienie osadzonych poza terenem jednostki penitencjarnej

- udzielanie osadzonym widzeń;

- odprawianie nabożeństw i udzielanie posług religijnych

 

Ograniczenia te są niezbędne dla minimalizowania zagrożeń epidemiologicznych, wynikają z rekomendacji służb sanitarnych i uwzględniają potrzebę ochrony życia i zdrowia osadzonych i ich rodzin, a także funkcjonariuszy i pracowników Służby Więziennej.

O zmianach w powyższym zakresie powiadomimy stosownym komunikatem.

 

Generuj pdf
Znajdź nas również na
Serwis Służby Więziennej