W dniach 11-13 maja osadzeni z Oddziału Zewnętrznego w Piławie Dolnej Aresztu śledczego w Dzierżoniowie, pod opieką wychowawcy ds. kulturalno-oświatowych, w ramach programu resocjalizacyjnego “powrót do społeczeństwa”, realizowanego przy współpracy z Urzędem Miasta Dzierżoniowa, udali się na teren cmentarza ewangelickiego w Dzierżoniowie, gdzie pomogli w uporządkowaniu i poprawie estetyki tego miejsca pamięci.

8 maja br. na dzierżoniowskim rynku odbyły się uroczyste obchody Dnia Strażaka, stanowiące wyraz uznania dla służby pełnionej przez funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej oraz druhów Ochotniczych Straży Pożarnych.

8 maja br. w Dzierżoniowie odbyły się uroczyste obchody Narodowego Dnia Zwycięstwa, upamiętniające zakończenie II wojna światowa, jednego z najbardziej tragicznych wydarzeń w historii XX wieku.

11 maja 2026 roku na terenie Zakładu Karnego w Zarębie podpisano porozumienie o współpracy pomiędzy jednostką penitencjarną a Związkiem Gmin Kwisa, prowadzącym schronisko dla bezdomnych zwierząt w Przylasku 18. Dokument sygnowali dyrektor Zakładu Karnego w Zarębie, podpułkownik Mateusz Jaraczewski, oraz przewodniczący Zarządu Związku Gmin Kwisa, burmistrz Leśnej Szymon Surmacz.

Zakład Karny w Głogowie kolejny raz zaangażował się w działania o charakterze społecznym i charytatywnym. W ramach programu resocjalizacyjnego „Stawiam na siebie i swój rozwój” osadzeni wykonali kilkanaście obrazów, które zostały przekazane do Przylądka Nadziei we Wrocławiu.

Osadzeni z Aresztu Śledczego w Jeleniej Górze w ramach podpisanego porozumienia z Muzeum Karkonoskim w Jeleniej Górze aktywnie włączają się w przygotowania tegorocznej Nocy Muzeów w Muzeum Historii i Militariów w Jeleniej Górze.

Znajdź nas również na
Serwis Służby Więziennej