Zgodnie z Ustawą o Służbie Więziennej Święto Niepodległości jest jedną z okoliczności do nadania funkcjonariuszom wyższych stopni służbowych i odznaczeń resortowych. Awanse i odznaczenia są wyrazem najwyższego uznania, w tym roku przypada 106. rocznica polskiego więziennictwa.

21 listopada 2024 r. w Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy odbyło się wyjątkowe wydarzenie kulturalne – 33. Edycja Konkursu Twórczości Więziennej, organizowana przez funkcjonariuszy działu penitencjarnego Aresztu Śledczego w Bydgoszczy. To jedno z najstarszych tego typu wydarzeń w Polsce, które od lat promuje sztukę powstającą za wysokimi murami.

Reprezentujący płk. Andrzeja Gniota, Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Bydgoszczy mjr Robert Izydorczyk, Zastępca Dyrektora Aresztu Śledczego w Bydgoszczy uczestniczył w uroczystym ślubowaniu klas mundurowych w Technikum Menedżerskim w Bydgoszczy.

11 listopada to dzień, który w polskiej historii ma wyjątkowe znaczenie – dzień, w którym Polska odzyskała niepodległość po 123 latach zaborów. W tym roku, z okazji Narodowego Święta Niepodległości, osadzeni z bydgoskich jednostek penitencjarnych postanowili uczcić go poprzez przygotowanie gazetek ściennych nawiązujących do historii Polski oraz wartości związanych z patriotyzmem.

Zbliża się Dzień Wszystkich Świętych, obchodzony w Polsce 1 listopada, podobnie jak w latach ubiegłych i tym razem jest to czas, w którym funkcjonariusze wraz ze skazanymi z bydgoskich jednostek czynnie włączają się w pielęgnowanie pamięci o zmarłych.

Funkcjonariusze jednostek podległych OISW w Bydgoszczy wzięli udział w 1. Biegu Bydgoszcz Tętni Dobrem, który został zorganizowany przez RCKiK w Bydgoszczy na terenie Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku w Myślęcinku.

Znajdź nas również na
Serwis Służby Więziennej