W ramach programu resocjalizacyjnego z zakresu profilaktyki uzależnień, grupa skazanych uczestniczyła w spektaklu teatralnym wystawionym przez krakowski Teatr Kurtyna.

W Powiecie Przysuskim na terenie obiektu turystycznego „Skałki” w Nadleśnictwie Przysucha w dniu 05.03.2023 r. odbył się XI Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych "Tropem Wilczym”. Inicjatywa upamiętnia żołnierzy polskiego powojennego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego.

W dniu 3 marca kilkunastu osadzonych w ramach programu resocjalizacyjnego wzięło udział w spotkaniu z doradcą zawodowym z Powiatowego Urzędu Pracy w Radomiu.

W Areszcie Śledczym w Radomiu odbyło się kolejne spotkanie skazanych z przedstawicielem Biblioteki Miejskiej w Radomiu.

Dzień 1 marca 2011 roku został ustanowiony świętem państwowym – Narodowym Dniem Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”.

W związku z nowelizacją ustawy o Służbie Więziennej od 2023 roku w dniu 8 lutego obchodzimy Dzień Tradycji Służby Więziennej.

Znajdź nas również na
Serwis Służby Więziennej