25 marca 2026 roku uczniowie Zespołu Szkół im. Wł. St. Reymonta w Małaszewiczach odwiedzili Zakład Karny w Białej Podlaskiej, biorąc udział w zajęciach edukacyjno-profilaktycznych połączonych z rozmową z osadzonym.

„Przytulić w potrzebie" to program resocjalizacji łączący działania pomocowe na rzecz lokalnej społeczności z praktycznym przygotowaniem osadzonych do właściwego funkcjonowania w społeczeństwie.

Tradycyjnie, wraz z nadejściem wiosny, funkcjonariusze bialskiego zakładu karnego realizują program kształtowania umiejętności społecznych i poznawczych oraz integracji rodzin „Wesołego Alleluja - KARTKI ZZA KRATKI”.

Funkcjonariuszki Zakładu Karnego w Białej Podlaskiej wzięły udział w wyjątkowym wydarzeniu pod hasłem „Po pierwsze kobieta!”, które miało na celu promowanie profilaktyki zdrowotnej oraz budowanie świadomości w zakresie regularnych badań.

Dzień ten Został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych w 1966 roku, upamiętnia tragiczne wydarzenia z 21 marca 1960 roku w Sharpeville w Republice Południowej Afryki, które stały się symbolem walki przeciwko rasizmowi i niewolnictwu.

W ramach programu resocjalizacji „Podaj łapę” 8 osadzonych bialskiej jednostki spotkało się z pracownikami i wolontariuszami Stowarzyszenia Przyjaciół zwierząt Azyl w Białej Podlaskiej.

Znajdź nas również na
Serwis Służby Więziennej