W siedzibie Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach oraz jego siedzibach zamiejscowych w Bielsku-Białej i Częstochowie odbyły się warsztaty szkoleniowe pn. „Zapobieganie zakażeniom HIV i zwalczanie AIDS”, skierowane do funkcjonariuszy Służby Więziennej z jednostek organizacyjnych podległych Okręgowemu Inspektoratowi Służby Więziennej w Katowicach.

Targi Pracy

21.05.2026

Funkcjonariusze reprezentujący tarnogórski areszt śledczy w dniu 21 maja 2026 r. wzięli udział w Targach Pracy zorganizowanych przez Powiatowy Urząd Pracy w Tarnowskich Górach. Wydarzenie było okazją do zaprezentowania specyfiki Służby Więziennej, omówienia zasad naboru oraz bezpośrednich rozmów z osobami zainteresowanymi pracą w formacji mundurowej.

Zastępca Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Katowicach mjr Stanisław Parysiewicz uczestniczył w uroczystych obchodach 35. rocznicy powołania Straży Granicznej, które odbyły się w Bielskim Centrum Kultury w Bielsku-Białej.

W Zakładzie Karnym nr 1 w Strzelcach Opolskich po raz pierwszy zorganizowano penitencjarną odsłonę Strzeleckiego Biegu Ulicznego im. Euzebiusza Ferta. Z inicjatywy por. Krzysztofa Fijałkowskiego i por. Tomasza Fijałkowskiego 12 osadzonych 11 maja pokonało dystans 15 kilometrów, udowadniając, że sport może być skutecznym elementem resocjalizacji i motywacją do pozytywnych zmian.

Areszt Śledczy w Katowicach gościł studentów Wyższej Szkoły Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach – członków Koła Naukowego Kryminalistyki i Kryminologii. Wizyta miała charakter dydaktyczny i stanowiła okazję do poznania specyfiki funkcjonowania jednostki penitencjarnej oraz praktycznych aspektów pracy funkcjonariuszy Służby Więziennej.

W dniach 10-13.05.2026 r. na łowisku "Uroczysko Karpiowe" w Czechowicach – Dziedzicach odbyła się kolejna już odsłona zawodów sportowych zrzeszających miłośników Karpiarstwa w Służbie Więziennej.

Znajdź nas również na
Serwis Służby Więziennej