Dnia 22 maja br. funkcjonariusze Aresztu Śledczego we Wrocławiu uczestniczyli w Nocy Otwartych Sądów zorganizowanej w Sądzie Okręgowym we Wrocławiu

Funkcjonariusze Zakładu Karnego w Głogowie wzięli udział w Pikniku IPA organizowanym przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji IPA Sekcja Polska Region Głogów. Wydarzenie miało miejsce 23 maja 2026 roku na boisku Dragona Jaczów i zostało połączone z obchodami Dnia Dziecka.

Delegacja Zakładu Karnego w Strzelinie uczestniczyła w uroczystości ślubowania Kadetek i Kadetów Oddziału Przygotowania Wojskowego Technikum im. Tadeusza Konopińskiego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Ludowie Polskim. Wydarzenie miało wyjątkowo podniosły i patriotyczny charakter, gromadząc przedstawicieli służb mundurowych, władz samorządowych, grono pedagogiczne, rodziny uczniów oraz mieszkańców Strzelina.

Uroczyste obchody Dnia Strażaka z udziałem ppor. Tomasza Próchniaka. Niech św. Florian czuwa nad wszystkimi Strażakami w ich trudnej służbie.

21 maja 2026 roku na terenie gminy Leśna w powiecie lubańskim odbyło się wyjątkowe wydarzenie edukacyjno-profilaktyczne pod hasłem „Bezpieczna droga do szkoły”. W przedsięwzięciu udział wzięły dzieci i młodzież z wielu szkół podstawowych z terenu powiatu lubańskiego, a organizatorzy oraz zaproszone służby zadbały o to, by był to dzień pełen wiedzy, praktycznych umiejętności i niezwykle ważnych doświadczeń.

Wspólna integracja, dobra zabawa i budowanie relacji – towarzyszyły uczestnikom Pikniku Militarnego, który odbył się w Domu Pomocy Społecznej „JUNIOR” w Miłkowie. W wydarzeniu uczestniczyli również funkcjonariusze Służby Więziennej, którzy aktywnie włączyli się w przygotowanie i realizację przedsięwzięcia.

Znajdź nas również na
Serwis Służby Więziennej