Obchody Dnia Mediacji są częścią inicjatyw trwającego w terminie od 15 do 19 października 2018 roku Tygodnia Mediacji, który ma popularyzować ten sposób rozwiązywania sporów.

Spotkanie dla osadzonych poprowadziła grupa prelegentów z fundacji Brama, która realizuje w całej Polsce projekt „Skazany na wolność”. Projekt jest finansowany ze środków Funduszu Ministerstwa Sprawiedliwości.

Służbę Więzienną podczas uroczystości reprezentował ppłk Krzysztof Stefanowski Dyrektor Okręgowy Służby Więziennej w Lublinie oraz ppłk Artur Gajewski Dyrektor Zakładu Karnego w Chełmie wraz z pocztem sztandarowym.

W dniu 20.09.2018r. w świetlicy administracji Zakładu Karnego w Chełmie odbył się koncert dla skazanych znanego artysty Wojtka Kubiaka w ramach szeroko rozumianej profilaktyki uzależnień.

Służbę Więzienną podczas uroczystości reprezentował mjr Marek Kudyk – z-ca dyrektora Zakładu Karnego w Chełmie.

11 września 2018 r. po raz kolejny spotkaliśmy się, aby uczestniczyć w największej akcji wspólnego czytania dzieł polskiej literatury! Tym razem lekturą Narodowego Czytania było „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego.

Znajdź nas również na
Serwis Służby Więziennej