W przywięziennych szkołach trwają matury. Do egzaminu przystąpiło w tym roku 38 osadzonych z kilkunastu zakładów karnych i aresztów śledczych w Polsce. Najstarszy z nich ma 70 lat.

Reprezentanci Służby Więziennej w całym kraju wzięli udział w uroczystościach organizowanych dla upamiętnienia uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W centralnych obchodach, podczas uroczystości na pl. Zamkowym w Warszawie, naszą formację reprezentowali: płk Bartłomiej Turbiarz, zastępca Dyrektora Generalnego Służby Więziennej oraz poczet sztandarowy Centralnego Zarządu Służby Więziennej.

Każdego roku 2 maja Polska zatrzymuje się na chwilę, by oddać hołd barwom narodowym. Biało-czerwona flaga to symbol państwowości, ale i znak wspólnoty, która trwa od wieków i łączy Polaków w kraju i na świecie.

Maj przywitał nas świętami: pracy, flagi RP oraz trzeciego maja, a w tym wydaniu „Forum Penitencjarnego” piszemy o ich znaczeniu. Tematem przewodnim jest miłość do tego, co polskie, ale są też historie naszej kadry – m.in. o pasji do folkloru, terapeutycznych bajkach i o nauce małych kroków.

Punkt wyjścia był prowokacyjny: system penitencjarny jest w kryzysie. Ale czy naprawdę? I co z tym zrobić? 28 kwietnia ścisłe kierownictwo Służby Więziennej spotkało się na Uniwersytecie Warszawskim z naukowcami, prawnikami i przedstawicielami organizacji pozarządowych. Rozmawiano o państwie, etyce i więzieniu marzeń.

24 kwietnia 2026 r. odbyło się spotkanie Wiceministry Sprawiedliwości Marii Ejchart z przedstawicielami Związków Zawodowych działających w Służbie Więziennej, tj. Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa oraz Krajowej Sekcji Służby Więziennej NSZZ „Solidarność”. W spotkaniu uczestniczyli również Dyrektor Generalny Służby Więziennej oraz reprezentanci kierownictwa Centralnego Zarządu Służby Więziennej i Departamentu...

Znajdź nas również na
Serwis Służby Więziennej