W Zakładzie Karnym nr 1 w Strzelcach Opolskich oraz w Oddziale Zewnętrznym w Strzelcach Opolskich odbyło się tradycyjne spotkanie opłatkowe. Była to okazja do wspólnej refleksji, podsumowania mijającego roku oraz złożenia świątecznych życzeń funkcjonariuszom i pracownikom strzeleckich jednostek.

Święta Bożego Narodzenia to czas szczególny – czas, w którym nawet za murami zakładu karnego ciszej bije codzienność, a głośniej odzywa się tęsknota za domem, rodziną i bliskością drugiego człowieka.

Zakończyliśmy pierwszy semestr zajęć i wykładów dla studentów Uniwersytetu Opolskiego oraz uczniów klasy mundurowej Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzelcach Opolskich.

W Zakładzie Karnym nr 1 w Strzelcach Opolskich zakończyło się podsumowanie działań z zakresu honorowego krwiodawstwa, obejmujące cały ostatni kwartał 2025 roku, w tym realizację ogólnopolskiej akcji „Nasza Krew – Nasza Ojczyzna”. Inicjatywy te były prowadzone w okresie od 13 listopada do 19 grudnia 2025 r. i po raz kolejny spotkały się z ogromnym zaangażowaniem funkcjonariuszy oraz pracowników Służby Więziennej, a także licznych partnerów...

Zakład Karny nr 1 w Strzelcach Opolskich przekazał Ochotniczej Straży Pożarnej w Gąsiorowicach samochód marki Renault Master z 2011 roku, który dotychczas wykorzystywany był w jednostce do realizacji zadań konwojowych. Przekazania pojazdu dokonał Dyrektor Zakładu Karnego nr 1 w Strzelcach Opolskich, płk Dariusz Kaczorowski, na ręce Prezesa Zarządu OSP Gąsiorowice – Bernarda Ochmanna.

W dniu 6 grudnia 2025 roku w Myszkowie odbyła się uroczysta przysięga wojskowa żołnierzy 13. Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej, połączona z zakończeniem kursu podoficerskiego SONDA TSW oraz kursu adaptacyjnego absolwentów akademii wojskowych. Uroczystość zgromadziła rodziny żołnierzy, przedstawicieli instytucji publicznych oraz licznych zaproszonych gości.

Znajdź nas również na
Serwis Służby Więziennej