Choć Areszt Śledczy w Warszawie-Grochowie jest jedyną w okręgu warszawskim jednostką penitencjarną przeznaczoną dla kobiet, na co dzień przebywają tu również skazani mężczyźni. Czerwiec, obchodzony jako miesiąc zdrowia psychicznego mężczyzn, to dla nas ważna okazja, by zwrócić uwagę na temat, który zbyt często wciąż bywa marginalizowany.

Od 2013 roku Fundacja Dom Kultury prowadzi w Areszcie Śledczym w Warszawie-Grochowie warsztaty pisarskie dla kobiet odbywających karę pozbawienia wolności. Ich efektem jest wyjątkowy projekt – pierwszy w Polsce blog tworzony przez osoby osadzone, zatytułowany „eWKratke”.

W ramach programu resocjalizacji „W kierunku wolności” mieliśmy przyjemność gościć w Areszcie Śledczym w Warszawie-Grochowie Panią Jolantę Witkowską-Matasek - Naczelnika Wydziału Zasobów Lokalowych Urzędu Dzielnicy Wawer m. st. Warszawy.

6 czerwca 2025 r. w Areszcie Śledczym w Warszawie-Grochowie rozpoczęła się kolejna edycja programu resocjalizacji „Szydełkowanie z głową”. To cykl warsztatów rękodzielniczych skierowany do skazanych kobiet, realizowany w ramach ogólnopolskiej inicjatywy „Czapka od serca”, prowadzonej przez Fundację Ronalda McDonalda Polska.

14 czerwca 2025 roku w Areszcie Śledczym w Warszawie-Grochowie odbyło się wyjątkowe spotkanie integracyjne skazanych kobiet z ich dziećmi, stanowiące finał programu resocjalizacji „Ja i moja rodzina”. Było to wydarzenie pełne emocji, uśmiechu i wzruszeń, które przypomniało, jak ważne miejsce w procesie resocjalizacji zajmują więzi rodzinne.

W Areszcie Śledczym w Warszawie-Grochowie osadzone kobiety po raz kolejny miały możliwość udziału w programie resocjalizacji „Szukam pracy”.

Znajdź nas również na
Serwis Służby Więziennej