W dniach 13, 14, 15 maja, kolejny raz, w ramach programu z zakresu przeciwdziałania prokryminalmyn postawom pt. "Psi wolontariusze" i w ramach współpracy z Fundacją "Azyl Psia Przystań" osadzeni z oddziału zewnętrznego w Szamotułach wspólnie z funkcjonariuszami angażowali się w prace wolontariackie na rzecz bezdomnych zwierząt.

W oddziale terapeutycznym dla osób uzależnionych odbyło się wyjątkowe spotkanie informacyjno-edukacyjne z Grażyną Janicką oraz Tomaszem Matusiakiem z Fundacji Pomost, które stało się okazją do rozmów o przyszłości, w tym także o procesie zdrowienia.

I, II i III miejsce

08.05.2026

I, II i III miejsce w różnych kategoriach wywalczył mł. chor. Tomasz Napierała – starszy oddziałowy działu ochrony, reprezentując Zakład Karny we Wronkach na Mistrzostwach Polski Federacji WPA w wyciskaniu sztangi leżąc, które odbyły się w Łodzi w dniach 10-12.04.2026 r.

29 kwietnia 2026 r. Zakład Karny we Wronkach gościł grupę alumnów Prawosławnego Seminarium Duchownego w Warszawie, którzy przyjechali na wizytę studyjną poświęconą specyfice posługi duszpasterskiej w warunkach izolacji penitencjarnej.

W dniu 3 maja we Wronkach odbyły się uroczyste obchody Święta Konstytucji, w których uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych, instytucji publicznych, organizacji społecznych oraz mieszkańcy miasta.

W oddziale terapeutycznym dla skazanych uzależnionych Zakładu Karnego we Wronkach gościliśmy panią Aleksandrę Jarzynkę absolwentkę wydziału studiów edukacyjnych Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu z Pracowni Dobrego Życia.

Znajdź nas również na
Serwis Służby Więziennej