Jako jednostka penitencjarna już w poniedziałek włączyliśmy się w jego obchody – zorganizowaliśmy akcję sadzenia drzew, angażując 50 osadzonych oraz 30 funkcjonariuszy. Wspólnymi siłami powstał nowy fragment lasu, który w przyszłości będzie służył kolejnym pokoleniom.

W Oddziale Zewnętrznym w Koszalinie rozpoczął się kurs komputerowy dla grupy 9 skazanych w ramach projektu „Kompleksowe działania szkoleniowo - aktywizacyjne" mające na celu przygotowanie osób odbywających karę pozbawienia wolności do skutecznego powrotu na rynek pracy i do społeczeństwa.

W dniu 20 kwietnia 2026 r. na terenie Nadleśnictwa Karnieszewice odbyło się przedsięwzięcie o charakterze proekologicznym, polegające na wspólnym sadzeniu lasu przez funkcjonariuszy oraz osoby pozbawione wolności.

Pełna nazwa projektu „Koordynacja polityki społecznej na Pomorzu Zachodnim”, Działanie 04.13 Wysokiej jakości system włączenia społecznego, współfinansowanego przez Unię Europejską z programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 (FERS), ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus.

Areszt Śledczy w Koszalinie wziął udział w 23. Środkowopomorskich Targach Pracy, gdzie zaprezentował swoją ofertę zatrudnienia oraz możliwości rozwoju zawodowego w strukturach Służby Więziennej.

W dniach 13–15 kwietnia 2026 roku w Areszcie Śledczym w Koszalinie oraz w Oddziałach Zewnętrznych: w Koszalinie oraz w Dobrowie odbyły się spotkania ze szwajcarskim artystą, muzykiem oraz autorem książek Philippe Decourroux.

Znajdź nas również na
Serwis Służby Więziennej