22 maja w oddziale terapeutycznym dla skazanych uzależnionych w Zakładzie Karnym we Wronkach odbyły się warsztaty poświęcone tematyce żalu w kontekście choroby uzależnieniowej oraz działaniom ukierunkowanym na redukcję napięcia i poprawę dobrostanu psychofizycznego. Zajęcia zostały współprowadzili członkowie zespołu terapeutycznego oraz Arkadiusz Drożdżyński – hipnoterapeuta pracujący w nurcie hipnozy ericksonowskiej, dyrektywnej oraz regresji.

Miniony weekend dla funkcjonariuszy Zakładu Karnego we Wronkach był zupełnie wyjątkowy. Tym razem centrum wydarzeń przeniosło się poza więzienne mury i na boiskach Akademii Lecha Poznań w Popowie, od rana czuć było sportową adrenalinę, a później rodzinny gwar.

W dniach 13, 14, 15 maja, kolejny raz, w ramach programu z zakresu przeciwdziałania prokryminalmyn postawom pt. "Psi wolontariusze" i w ramach współpracy z Fundacją "Azyl Psia Przystań" osadzeni z oddziału zewnętrznego w Szamotułach wspólnie z funkcjonariuszami angażowali się w prace wolontariackie na rzecz bezdomnych zwierząt.

W oddziale terapeutycznym dla osób uzależnionych odbyło się wyjątkowe spotkanie informacyjno-edukacyjne z Grażyną Janicką oraz Tomaszem Matusiakiem z Fundacji Pomost, które stało się okazją do rozmów o przyszłości, w tym także o procesie zdrowienia.

I, II i III miejsce

08.05.2026

I, II i III miejsce w różnych kategoriach wywalczył mł. chor. Tomasz Napierała – starszy oddziałowy działu ochrony, reprezentując Zakład Karny we Wronkach na Mistrzostwach Polski Federacji WPA w wyciskaniu sztangi leżąc, które odbyły się w Łodzi w dniach 10-12.04.2026 r.

Znajdź nas również na
Serwis Służby Więziennej