Dokonywanie zgłoszeń zewnętrznych
Dokonywanie zgłoszeń zewnętrznych
Aby dokonać zgłoszenia naruszenia prawa, o którym mowa w art. 3 ustawy z dnia 14 czerwca 2024 o ochronie sygnalistów (Dz.U. Z 2024 r. poz. 928), należy skorzystać z jednego z poniższych kanałów komunikacyjnych:
- pisemnie za pośrednictwem poczty zgloszenia_asgdansk@sw.gov.pl
lub bezpośrednio w biurze podawczym jednostki, w zamkniętej kopercie z dopiskiem: „Zgłoszenie naruszenia prawa-nie otwierać”.
Załączniki:
- Zarządzenie nr 85/2024 Dyrektora Aresztu Śledczego w Gdańsku z dnia 23 grudnia 2024 r. w sprawie organizacji bezpośrednich spotkań z sygnalistą w Areszcie Śledczym w Gdańsku z Oddziałem Zewnętrznym w Gdańsku Przeróbce.
- Zarządzenie nr 100/2024 Dyrektora Generalnego Służby Więziennej z dnia 18 grudnia 2024 r. w sprawie procedury zgłoszeń zewnętrznych oraz podejmowania działań następczych w niektórych jednostkach organizacyjnych Służby Więziennej.









